بسیاری از کاربران زمانی که می خواهند از سیستم در وردپرس خارج شوند، با خطا ممکن است مواجه شوند و در صورتی که اقدام به خروج از سیستم در وردپرس کرده اند، ولی همچنان کاربر خود را در سیستم می بیند و نمی تواند خروج کند. اگر می خواهید این خطای رایج را حل کنید، ابتدا افزونه ها را غیر فعال کنید و کوکی های مرورگر و کش را از بین ببرید و یا می توانید نسخه پشتیبان وردپرس را به حالت اولیه برگردانید.

 

در صورتی که این مراحل را دنبال کردید و همچنان مشکل وجود داشت، راه حل دیگری را در پیش می گیریم.

 

 

 

علت و نحوه رفع خطای رایج در هنگام خروج از سیستم در وردپرس

 

قبل از اینکه دنبال راه حلی برای رفع خطای رایج باشید، ابتدا به بررسی پروسه عملکرد ورود به پنل بپردازید. وردپرس با ذخیره کوکی در مرورگر منجر به راه افتادن پروسه ورود می گردد. دلیل آن هم ذخیره آدرس ها در کوکی مرورگر می باشد.

 

یادتان باشد آدرسی که در کوکی وجود دارد باید با آدرس موجود در قسمت تنظیمات سیستم در وردپرس هماهنگی داشته باشد تا امکان تایید ورود و خروج برای وردپرس فراهم شود و به هماهنگی نشانی سایت با نشانی وردپرس بیانجامد. اگر نشانی سایت اول www داشته باشد و سایت دوم نداشته باشد، خطای رایج خروج از سیستم در وردپرس اتفاق می افتد.

 

اگر آدرس ها را که شامل نشانی سایت و نشانی سیستم در وردپرس می باشد به صورت یکسان وارد شده و بعد به ذخیره تنظیمات بپردازید، خطای رایج در هنگام ورود سیستم در وردپرس رفع می شود.

 

 

 

خطاهای رایج در وردپرس را نام ببرید و نحوه رفع آن ها را توضیح دهید؟

 

خطای صفحه سفید: خطای صفحه سفید را به عنوان خطای صفحه مرگ وردپرس می شناسند، به این صورت که شما وقتی روی لینکی کلیک می کنید فقط یک صفحه سفید برایتان باز می شود. دلایل زیادی برای وقوع این خطا وجود دارد اما برای رفع آن باید حجم حافظه را افزایش داد. حالت اشکال زدایی را فعال کنید.

 

به غیر فعال کردن افزونه ها و پلاگین ها بپردازید. همچنین قالب وردپرس را به حالت پیش فرض ببرید.

 

خطای 500 error: این نوع از خطا به سرور ربط پیدا می کند و مشکل اصلی آن داخل سرور می باشد و زمانی که لینکی را سرچ می کنید و با ارور 500 مواجه می شوید یعنی این خطا رخ داده است و برای رفع این خطا باید فایل htaccessرا پیدا کرده و آن را حذف کنید و به فکر ساخت یک فایل جدید از htaccess باشید. اگر همچنان مشکل پابرجا بود، باید فایل قبلی را آپلود کنید و به دنبال فایل php باشید تا حجم آن را افزایش دهید.

 

در صورت ادامه دار بودن مشکل تمامی افزونه ها را حذف کرده و دوباره به فعال کردن همه آن ها بپردازید.

خطای نحوی: معمولا خطای نحوی بیشتر از سمت فایل php به وجود می آید و برای رفع آن باید سراغ مسیری که کد اشتباه را به شما نشان می دهید، بروید و کد اشتباه را پاک کنید و کد جدید را اضافه نمایید.

 

 

 

خطای 404: این خطا معمولا بسیار پرتکرار اتفاق می افتد و برای رفع آن وارد صفحه سیستم در وردپرس شده و محتوایی که دنبالش هستید را پیدا کنید و لینک را درست کنید.

 

خطای فید یا rss : خطای rss معمولا از سمت قالب و کدهای فایل xmlاتفاق می افتد و به قالب های اشتباه مرتبط می شود و برای رفع این خطا باید به یک متخصص برنامه نویس مراجعه کنید تا اقدام به رفع مشکلتان نماید.

 

خطای 403: خطای 403 از سمت سرور، پلاگین ها و افزونه ها روی می دهد که برای حل این مشکل ابتدا باید غیر فعال کردن پلاگین ها و افزونه ها را انجام دهید و در صورتی که مشکل رفع نشد، فایل htaccess را حذف می کنید و یک فایل جدید ساخته و در هاست آن را آپلود می کنید.

 

خطای آیا می خواهید این کار را انجام دهید؟

 

  • خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده:
  • خطای ریدایرکت اشتباه:
  • خطای به طور موقت در دست تعمیر است: در صورتی که با این خطا مواجه شدید به پنل هاست رفته و فایل maintenance را حذف کنید
  • خطای https: برای رفع این خطا باید کش مرورگر را حذف کنید و در صورتی که مشکل رفع نشد نیاز است که کش سیستم در وردپرس را حذف نمایید.
  • خارج شدن خودکار از پنل وردپرس:
  • قفل شدن ورودی مدیریت وردپرس:
  • خطای محدودیت زمانی سیستم مدیریت محتوای وردپرس:
  • خطای عدم ارسال ایمیل: